Nagranie kursu w formie video przez profesjonalistę – dlaczego warto?

profesjonalny kurs video

Nagranie kursu w formie video przez profesjonalistę - dlaczego warto?

Bo sekret tkwi w tym, żebyś robił to, co świetnie umiesz. I ja tak samo. I wtedy efekty są NAJ!

Więc jeśli jesteś fryzjerem, artystą, fizjoterapeutą, nauczycielem, psychologiem, makijażystką, to… nie musisz znać się na robieniu video! I na siłę ogarniać, jak samodzielnie nakręcić kurs online, by skutecznie sprzedawać usługi.

Produkcja kursów video i filmów szkoleniowych to dla mnie mały „Pikuś”, bo… „w tej rzece pływam” na co dzień. I dlatego opowiem Ci o plusach zlecenia nagrania kursu video na zewnątrz.

Dźwięk, światło, scenariusz - czyli czego (nie) potrzebujesz do nagrania kursu video?

Tony sprzętu foto-video (gdzie to wszystko trzymać?!), umiejętności reżyserskich (skąd wziąć pomysł na nagranie kursu video?) oraz dobrego kompa plus oprogramowania (jak ogarnąć technikalia postprodukcji video?). Oraz zarwanych nocy, by to wszystko złożyć w całość.

Sporo tego (i tak jestem oszczędny w wymienianiu, co potrzebne jest do samodzielnego nakręcenia kursu video). Więc proponuję Ci inne podejście do tematu. Jakie? Czytaj dalej!

Nagranie kursu w formie video przez profesjonalistę - dlaczego warto zlecić te prace?

Mam dla Ciebie remedium na ociąganie się z wypuszczeniem kursu online – nagranie kursu video przez firmę zewnętrzną! Warto!

Profesjonalnie nagrane video kryje w sobie:

 1. Najlepszej jakości sprzęt – zaawansowany sprzęt foto-video, oświetlenie, mikrofony. Plus technologia postprodukcji. Rezultat? Gwarancja najlepszych efektów wizualnych i dźwiękowych.
 2. Wysoka jakość produkcji video – czym jest? To obraz + dźwięk + montaż, które wyglądają i brzmią profesjonalnie. Tfu. Są profesjonalne! Bo tylko dobre połączenie sprzętu, wiedzy i doświadczenia filmowca jest w stanie zapewnić najwyższy poziom.
 3. Kreatywna wizja – nie musisz mieć zdolności reżyserskich. Pomogę Ci w opracowaniu kursu dla Twoich odbiorców. Atrakcyjnego. Dzięki temu przyciągniesz i zatrzymasz ich uwagę.
 4. Dostrzeżenie indywidualnych potrzeb i celów – różne style filmowania, efekty specjalne i rozwiązania techniczne dopasowuję tak, by podkreślić treść Twojego kursu.
 5. Terminowość – czy dobrze czuję, że właśnie bierzesz głęboki oddech i szykujesz listę usprawiedliwień, że jeszcze nie wypuściłeś w świat kursu online? … A ja Ci powiem tak: profesjonalna agencja filmowa działa zgodnie z ustalonym harmonogramem. Co to oznacza dla Ciebie? Bądź pewien, że Twój kurs dostaniesz ode mnie na ustalony czas!

Co daje nagranie kursu video przez firmę zewnętrzną? 7 korzyści

Produkcja kursów video i filmów szkoleniowych – te profity czekają na Ciebie, gdy zlecisz nagranie kursu i montowanie video profesjonaliście:

 1. Rozwinięcie marki osobistej – rozpoznawalność, renoma, nowe możliwości zawodowe górą! Wyjście z małej mieściny „na salony”? Tak! Profesjonalnie nagrany kurs video to szansa na zarabianie z domu w branży, na której się znasz, którą kochasz i którą chcesz się dzielić z innymi.
 2. Źródło pasywnego dochodu – nowocześnie, interaktywnie i pomysłowo nagrany kurs online stanowi źródło przychodu przez wiele lat. 
 3. Niewielki koszt względem planowanego przychodu ze sprzedaży. Napisz, co Ci chodzi po głowie, a wycenię Twój projekt.
 4. Interaktywność – dorzuć do kursu ćwiczenia, testy, quizy! Dzięki temu Twój kursant sprawdzi nabytą wiedzę, dostrzeże progres, a Ty wykażesz się talentem edukatorskim (Hej! Wiem, że go masz. Masz! Nawet, jeśli myślisz, że nie!). 
 5. Minimalne koszty utrzymania filmu w sieci (versus tradycyjne metody nauczania).
 6. Globalny zasięg – oglądają Cię na całym świecie niezależnie od pory dnia! Międzynarodowe grono klientów – czujesz to łaskotanie? 🙂 (O trendach w e-learningu w 2023 r. poczytasz w zewnętrznym źródle). 
 7. Zwiększona skala działania – Twój kurs w formie video sprawi, że z materiałów skorzysta wiele osób jednocześnie.

Jak się dzielimy zadaniami podczas nagrań kursu video?

Ty zjawiskowo stylizujesz włosy – ja podrzucam super muzę.

Ty tłumaczysz, jak wejść w Titibasanę – ja podążam kamerą za każdym ruchem Twojego ciała. 

Ty pokazujesz, jak szybko zrobić make-up „no make up” – na mojej głowie jest odpowiednie światło. 

Ty uczysz masażu bańką chińską – służyłbym chętnie jako model, ale wiem, że bardziej do twarzy mi z gimbalem. 😉

Ty zdradzasz tajniki powstawania waz ceramicznych – ja (jestem co prawda mniej brudny niż Ty) koncentruję się na technicznych aspektach pokazania Twojego arcydzieła!

I co z tego wychodzi? Takie nagranie kursu video – Twojego kursu – o jakim marzysz!

Jak nagrać kurs video, który będzie hitem sprzedaży? Zleć to specjaliście!

Nagrywanie kursów online jest dla Ciebie stresem? Po co się męczysz? Zamiast łamać głowę nad przebiegiem nagrania, skup się na treści kursu. Ja się zajmę resztą.

A w razie potrzeby zorganizuję dla Ciebie także:

 • Makijażystę.
 • Fryzjera.
 • Aktorów na plan.

Produkcja kursów video i filmów szkoleniowych może być dla Ciebie przyjemnością, jeśli powierzysz technikalia w ręce profesjonalisty. A sam w 100% oddasz się przekazaniu treści Twoim odbiorcom. Unikniesz wielu błędów. A Twój kurs będzie skuteczny i wpłynie na zyski w Twojej firmie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *