Jak się przygotować do wizerunkowej sesji zdjęciowej?

Jak się przygotować do wizerunkowej sesji zdjęciowej?

Zdecydowałeś już, że potrzebujesz nowych zdjęć. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni termin i przygotowanie się do stanięcia przed obiektywem 🙂

Przygotowanie się do wizerunkowej sesji zdjęciowej jest kluczowe, ponieważ gwarantuje uzyskanie najlepszych możliwych wyników. Poniżej opisałem kilka najważniejszych kroków, o których powinieneś pamiętać:

 1. Określenie celu sesji: Zastanów się, jaki przekaz chcesz przekazać za pomocą swoich zdjęć. Czy mają one na celu podkreślenie Twojego profesjonalizmu, kreatywności, czy może przyjaznego podejścia? W zależności od celu, różne będą style ubioru, makijażu i ogólnego wyglądu.
 2. Wybór odpowiedniego ubioru: Ubrania powinny być zgodne z Twoim stylem i branżą, w której działasz. Wybierz strój, w którym czujesz się komfortowo, ale który jednocześnie jest elegancki i profesjonalny. Upewnij się, że ubrania są czyste i wyprasowane.
 3. Makijaż i fryzura: Makijaż powinien być naturalny, ale jednocześnie podkreślać Twoje cechy. W przypadku fryzury, wybierz prosty, ale stylowy układ, który będzie dobrze wyglądać na zdjęciach. Pamiętaj, aby makijaż i fryzura były spójne z Twoim codziennym wyglądem.
 4. Próba przed lustrem: Przed sesją warto poćwiczyć różne pozy i wyrazy twarzy przed lustrem. Pomoże to w uzyskaniu naturalnych i atrakcyjnych zdjęć.
 5. Dobór akcesoriów: Wybierz akcesoria, które dodadzą charakteru Twojemu wyglądowi, ale nie będą zbyt dominujące. Subtelna biżuteria, zegarek czy eleganckie okulary mogą być dobrym dodatkiem.
 6. Relaks i odpoczynek: Upewnij się, że przed sesją dobrze wypoczywasz. Zadbaj o odpowiednią ilość snu, aby uniknąć cieni pod oczami i wyglądać na wypoczętego.
 7. Komunikacja z fotografem: Przed sesją omów z fotografem swoje oczekiwania i cel sesji. Dobry fotograf powinien być w stanie doradzić i pomóc w uzyskaniu najlepszych rezultatów.
 8. Punktualność: Przybycie na czas pozwala na spokojne przygotowanie się do sesji, bez pośpiechu i stresu.
 9. Pozytywne nastawienie: Najważniejsze jest, abyś czuł się pewnie i komfortowo. Pozytywne nastawienie przełoży się na jakość zdjęć.

Pamiętaj, że celem wizerunkowej sesji zdjęciowej jest nie tylko stworzenie atrakcyjnego obrazu, ale także wyrażenie Twojej osobowości i profesjonalizmu. Dobre przygotowanie to klucz do sukcesu.

Jak dobrać ubiór do profesjonalnej sesji biznesowej?

Bardzo ważnym elementem na sesji biznesowej jest ubiór, który powinien odzwierciedlać Twój profesjonalizm, a zarazem pozwalać Ci czuć się komfortowo i pewnie. Dobrze dobrany strój może znacząco przyczynić się do sukcesu sesji zdjęciowej.

Ja proponuję zwrócić szczególną uwagę na:

 1. Zgodność z branżą i rola zawodową: Ubiór powinien odzwierciedlać branżę, w której działasz. W bardziej konserwatywnych branżach, takich jak finanse czy prawo, preferowane są klasyczne, formalne stroje. W branżach kreatywnych czy startupach możesz sobie pozwolić na bardziej casualowy lub niekonwencjonalny strój.
 2. Klasyczne i ponadczasowe elementy: Wybieraj ubrania w ponadczasowym stylu, które nie wyjdą z mody. Dobra baza to garnitur w neutralnym kolorze dla mężczyzn oraz elegancki kostium lub sukienka w stonowanych barwach dla kobiet.
 3. Kolory i wzory: Preferuj neutralne kolory, które są profesjonalne i łatwe do skoordynowania. Unikaj zbyt krzykliwych barw i wzorzystych materiałów, które mogą rozpraszać uwagę. Niebieski, szary, beżowy, a także czerń i biel, są zazwyczaj dobrym wyborem.
 4. Dobrze dopasowany strój: Upewnij się, że ubrania dobrze na Tobie leżą. Zbyt ciasne lub zbyt luźne ubrania mogą wyglądać nieprofesjonalnie. Warto skorzystać z usług krawca, aby dostosować strój do Twojej sylwetki.
 5. Minimalizm w akcesoriach: Wybieraj proste, eleganckie akcesoria. Zbyt duża ilość biżuterii czy zbyt dominujące dodatki mogą odwracać uwagę od Twojej osoby. Dla mężczyzn zegarek i dyskretna poszetka mogą dodać elegancji, dla kobiet subtelna biżuteria będzie odpowiednia.
 6. Wygodne obuwie w dobrym stanie: Obuwie powinno być czyste, w dobrym stanie i wygodne. W biznesowym kontekście najlepiej sprawdzają się klasyczne buty.
 7. Makijaż i fryzura: Makijaż powinien być naturalny i subtelny, a fryzura schludna i profesjonalna. Pamiętaj, że zarówno makijaż, jak i fryzura są ważnymi elementami Twojego wizerunku.
 8. Ostatnie przygotowania: Przed sesją upewnij się, że ubrania są czyste i wyprasowane. Dobrze jest mieć ze sobą zestaw do drobnych poprawek, np. zapasową koszulę, w razie przypadkowych plam czy zagnieceń.

Rola stylisty fryzur i ubioru na biznesowych sesjach zdjęciowych

Coraz rzadziej zdarza mi się praca na profesjonalnym planie bez obecność stylisty. Rola stylisty fryzur i ubioru na biznesowych sesjach zdjęciowych jest niezwykle istotna, gdyż ich obecność ma bezpośredni wpływ na końcowy wynik sesji. 

Oto kluczowe aspekty ich roli:

 1. Podkreślenie profesjonalizmu: Styliści mają za zadanie wykreować wygląd, który odzwierciedla profesjonalizm osoby fotografowanej. W biznesowym kontekście, odpowiedni ubiór i fryzura są nieodzownymi elementami kreowania wizerunku eksperta w swojej dziedzinie.
 2. Dopasowanie do marki osobistej: Stylista ubioru i fryzur pomaga dopasować stylizację do marki osobistej klienta, co jest szczególnie ważne w kontekście biznesowym. Dzięki temu, zdjęcia mogą lepiej komunikować charakter i wartości danej osoby.
 3. Zwiększenie zaufania i autorytetu: Dobrze dobrany strój i fryzura mogą znacząco wpływać na postrzeganie osoby na zdjęciach. 
 4. Komfort i pewność siebie: Profesjonalny stylista zapewnia, że ubiór i fryzura są nie tylko estetyczne, ale również wygodne. Komfortowe ubranie i fryzura pomagają osobie fotografowanej czuć się pewniej, co przekłada się na lepsze wyniki sesji.
 5. Uwzględnienie kontekstu biznesowego: Styliści mają za zadanie zrozumieć kontekst biznesowy, w którym zdjęcia będą używane. Dzięki temu mogą lepiej dostosować stylizację do specyfiki branży, w której działa klient.
 6. Zapewnienie spójności i jakości obrazu: Styliści dbają o to, aby strój, fryzura i makijaż tworzyły spójny i estetycznie dopracowany obraz. Dzięki temu zdjęcia są wysokiej jakości i przyciągają uwagę.
 7. Adaptacja do warunków i oświetlenia: Styliści mają również doświadczenie w adaptacji stylizacji do warunków panujących na sesji, w tym oświetlenia. Potrafią wykorzystać te elementy, aby najlepiej podkreślić atuty osoby fotografowanej.

Podsumowując, styliści fryzur i ubioru odgrywają kluczową rolę na biznesowych sesjach zdjęciowych, pomagając w kreowaniu profesjonalnego, spójnego i atrakcyjnego wizerunku, który wspiera cele biznesowe i osobiste klienta.

Wiesz już jak przygotować się do sesji zdjęciowej.

Pozostaje tylko rezerwacja terminu -> tutaj 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *