Profesjonalny film prezentujący nieruchomość na sprzedaż lub wynajem?

Dlaczego warto, a nawet trzeba, posiadać profesjonalny film prezentujący nieruchomość na sprzedaż lub wynajem?

Profesjonalny film prezentujący nieruchomość odgrywa kluczową rolę na obecnym rynku nieruchomości. Jego zadaniem jest nie tylko wykazanie cech i zalet danej nieruchomości, ale również stworzenie emocjonalnego połączenia z potencjalnymi nabywcami lub najemcami. Film taki pozwala na dynamiczne przedstawienie przestrzeni, co często jest trudne do osiągnięcia za pomocą zdjęć. 

Profesjonalna produkcja zapewnia wysoką jakość obrazu i dźwięku, co przekłada się na lepsze wrażenia estetyczne i zwiększa atrakcyjność oferty. Filmy te często zawierają elementy wirtualnego spaceru, co pozwala na lepsze zrozumienie układu i rozmiarów nieruchomości. 

Na pewno słyszałeś/słyszałaś, że w dobie cyfryzacji, większość transakcji rozpoczyna się od wyszukiwania online. Profesjonalny film może znacząco zwiększyć widoczność oferty na tle konkurencji.

Dlaczego warto zainwestować w film promujący nieruchomość?

Inwestycja w profesjonalny film prezentujący nieruchomość na sprzedaż lub wynajem, na dzisiejszym rynku nieruchomości, stała się kluczowa. Ten fakt bardzo szybko dostrzegli moi klienci, profesjonaliści działający na rynku nieruchomości oraz oraz ich klienci.

Filmy jakie tworzę pozwalają na dynamiczne i szczegółowe przedstawienie nieruchomości, umożliwiając potencjalnym nabywcom lepsze zrozumienie jej cech i układu. 

Profesjonalna produkcja filmowa przyciąga więcej zainteresowania online, co przekłada się na szybszą sprzedaż lub wynajem oraz potencjalnie wyższą cenę transakcyjną.

Istnieje kilka korzyści, dla których warto zainwestować w taki film:

 1. Zwiększenie atrakcyjności oferty: Profesjonalny film pozwala na efektowne zaprezentowanie nieruchomości, podkreślając jej najlepsze cechy i zalety. Dzięki temu potencjalni nabywcy czy najemcy mogą lepiej zrozumieć walory nieruchomości.
 2. Wyróżnienie się na rynku: Rynki nieruchomości często są konkurencyjne. Profesjonalny film pozwala wyróżnić ofertę na tle innych, przyciągając większą uwagę potencjalnych klientów.
 3. Wykorzystanie mediów społecznościowych i internetu: W erze cyfrowej, gdzie coraz więcej transakcji zaczyna się od wyszukiwania online, atrakcyjny film jest doskonałym narzędziem marketingowym. Może być udostępniany w mediach społecznościowych, na stronach internetowych czy w serwisach ogłoszeniowych, zwiększając zasięg oferty.
 4. Pokazanie nieruchomości z różnych perspektyw: Profesjonalne filmy mogą zawierać ujęcia z powietrza (np. z dronów), które pokazują nieruchomość i jej otoczenie w sposób, który nie jest możliwy do uzyskania za pomocą tradycyjnej fotografii.
 5. Zaoszczędzenie czasu i pieniędzy: Film pozwala potencjalnym nabywcom na dokładne zapoznanie się z nieruchomością bez konieczności fizycznego odwiedzenia każdej z nich. To oszczędza czas zarówno sprzedającego, jak i kupującego.
 6. Emocjonalne zaangażowanie: Dobre filmy mogą stworzyć emocjonalne połączenie z widzem, prezentując nieruchomość w sposób, który pozwala wyobrazić sobie życie w nowym domu czy mieszkaniu.
 7. Profesjonalne przedstawienie detali: Profesjonalny film pozwala na dokładne przedstawienie detali nieruchomości, co jest szczególnie ważne w przypadku wysokiej klasy nieruchomości, gdzie szczegóły mają kluczowe znaczenie.
 8. Zwiększenie zaufania i wiarygodności: Profesjonalnie wykonany film może zwiększyć zaufanie do sprzedającego oraz podnieść postrzeganą wartość nieruchomości.

Jak przygotować nieruchomość przed wykonaniem filmu promocyjnego?

Homestaging to proces przygotowania nieruchomości na sprzedaż lub wynajem, który ma na celu uczynienie jej bardziej atrakcyjną dla potencjalnych nabywców lub najemców. 

Przygotowanie nieruchomości przed wykonaniem filmu promocyjnego obejmuje kilka ważnych kroków, które uwzględniam przed przygotowaniem scenariusza filmu:

 1. Dekoracja i Aranżacja Wnętrz: Homestaging polega na stylizacji wnętrza tak, aby prezentowało się ono jak najlepiej. Może to obejmować użycie mebli, dekoracji, oświetlenia i tekstyliów w sposób, który podkreśla najlepsze cechy nieruchomości i minimalizuje jej słabe punkty.
 2. Neutralizacja Przestrzeni: Na filmie prezentujemy przestrzeń, która przemawia do szerokiej grupy potencjalnych kupujących. Oznacza to często neutralizację wystroju, na przykład przez malowanie ścian na neutralne kolory i usunięcie osobistych przedmiotów, takich jak zdjęcia rodzinne i pamiątki.
 3. Zwracanie Uwagi na Szczegóły: Małe detale, takie jak świeże kwiaty, ładne ręczniki w łazience, czy ustawione na stole sztućce mogą dodać nieruchomości uroku i sprawić, że będzie ona bardziej zapraszająca.

Po wykonaniu niezbędnej stylizacji wnętrza, omawiam z klientami listę kluczowych ujęć oraz elementów do pokazania na filmie. Dobieram potrzebny sprzęt video, oświetlenie, sprawdzam możliwość latania dronem.

Na realizację dużego projektu zazwyczaj przewiduję cały dzień, a zdjęcia wykonuję w czasie „złotych godzin”, różnych dla poszczególnych cześci apartamentu czy domu. Jeżeli istnieje ryzyko załamania pogody, uwzględniam możliwość nagłej zmiany terminu realizacji zdjęć. 

Zleć nagranie swojej nieruchomości profesjonaliście!

Reasumując, inwestycja w profesjonalny film prezentujący nieruchomość to nie tylko sposób na zwiększenie jej atrakcyjności, ale również efektywne narzędzie marketingowe, które może przyspieszyć proces sprzedaży lub wynajmu, a także zwiększyć finalną cenę transakcji.

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc upewnij się, że prezentacja Twojej oferty jest kompletna, profesjonalna i atrakcyjna. 

Daj mi znać, a przygotuję dla Ciebie coś extra.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *